Wybór odpowiedniego kabla antenowego jest ważnym łącznikiem instalacji antenowej. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Do odbioru telewizji potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Najczęściej skupiamy się na wyborze odpowiedniego telewizora oraz anteny. Należy pamiętać, że na jakość oglądanego obrazu w telewizorze ma duży wpływ także kabel antenowy. Zaliczane są one do grupy kabli koncentrycznych.

Antena satelitarna odbiera fale radiowo - telewizyjne w ten sposób przekształca je na sygnał elektryczny. Przekazany on zostaje do odbiornika telewizyjnego poprzez kabel koncentryczny. Dzięki temu mamy dźwięk oraz obraz w odbiorniku telewizyjnym.

Kable antenowe zapewniają precyzyjny i stały odstęp między przewodnikami. Każdy kabel antenowy koncentryczny składa się z rdzenia, izolacji wewnętrznej, ekranu oraz izolacji zewnętrznej.

W naszej ofercie można znaleźć kable antenowe ekranowane i proste z pozłacanymi wtykami oraz gniazdami o wysokiej jakości.

Kabel antenowy SAT prosty z pozłacanymi wtykami doskonale nadają się do przesyłania sygnałów o wysokiej częstotliwości w standardzie sygnałów cyfrowych SAT m. in. DVB-S i DVB-S2. Przewód wewnętrzny z najwyższej czystości miedzi beztlenowej zapewnia optymalne parametry przewodzenia i odtwarzania. Kabel jest 4- krotnie ekranowany z materiałów o wysokiej gęstości.  Ekranowanie zapewnia idealny odbiór i transmisje bez zakłóceń.  Dzięki poręcznym metalowym zaślepkom można łatwo odkręcać wtyki.

Kabel antenowy kątowy z gniazdem i wtykiem ze skutecznością ekranowania 135 db. Duży wtyk wykonany z najwyższej jakości z metalu i pozłacanymi stykami.  Zabezpieczony przed zagięciem oraz elastycznym oplotem kabla. W zestawie dołączone są wtyki do złącza antenowego.

Kolejny jest kabel antenowy koncentryczny z poziomem ekranowania > 95 dB marki Clicktronic.  Przeznaczony jest do odbioru obrazu telewizyjnego o wysokiej rozdzielczości. Dzięki podwójnemu ekranowaniu, czystym materiałom i precyzyjnemu wykonaniu kabel przesyła sygnały HDTV i DVB do dekodera bez straty jakości.  Kabel nadaje się do cyfrowej telewizji naziemnej.  Styki pokryte są 24-karatowym złotem zapewniając minimalne zakłócenia przesyłu.

Wszystkie kable mamy dostępne w różnych długościach.