Praca przed komputerem nie zawsze bywa komfortowa. Długie godziny spędzone przed monitorem mogą spowodować ból pleców oraz inne problemy ze zdrowiem. Dlatego należy przygotować odpowiednie miejsce pracy dla danej osoby. Ważne jest nie tylko krzesło oraz biurko, ale także odpowiednio ustawiony monitor.Część monitorów ma możliwość regulacji przechylenia ekranu góra-dół. Nie wszystkie monitory mają taką funkcję. Pomocne zatem mogą być podstawki pod monitor.

Podstawki dostępne są w różnych wysokościach oraz z możliwością regulacji, które są praktyczniejsze, ponieważ można je dostosować do swoich potrzeb. Dodatkowo wygodne są także podstawki pod monitor, które zawierają dodatkowe szuflady oraz półki na dokumenty. Dzięki temu można ustawić monitor w odpowiedniej pozycji oraz w łatwy i szybki sposób uporządkować swoje miejsce pracy.

Istnieje wiele rodzajów podstawek pod monitor. Różnią się one wyglądem, materiałem oraz funkcjonalnością. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje.

Pierwsza to podstawka z drewna z 2- stopniową regulacją wysokości. Dodatkowo wmontowane są zawieszenia kablowe dla czystego i uporządkowanego miejsca pracy. Dzięki dużej platformie można zmieścić dwa monitory, laptopy lub inne urządzenia. Pod platformą na monitorów jest dużo miejsca na dokumenty lub tymczasowe przechowywanie klawiatury. Ładowność podstawki jest do 20 kg.


Kolejną jest podstawka pod monitor TV z regulacją wysokości w kolorze czarnym. Pod podstawką jest dodatkowa szuflada na dokumenty oraz materiały biurowe np. długopisy, teczki. Solidna rama z antypoślizgowymi stopami. Dzięki nowoczesnemu wyglądowi wkomponuje się do każdego wnętrza. Ładowność podstawki jest do 15 kg.


Trzecią propozycją jest szklany trójkątny stolik pod monitor z regulacją wysokości. Zwarta konstrukcja z gładkimi krawędziami dookoła. Idealnie pasuje na meble w rogu stołu. Posiada dodatkowy schowek na klawiaturę oraz dokumenty biurowe. Wykonany jest ze szkła hartowanego o grubości 5 mm oraz stali nierdzewnej. Wymiary stolika 580 x 280 x 85 mm. Maksymalne obciążenie stolika wynosi 20 kg.


Ostatnią naszą propozycją jest szklany prostokątny stolik pod monitor z regulacją wysokości. Stabilna i zwarta konstrukcja z gładkimi krawędziami dookoła. Posiada także dodatkowy schowek na klawiaturę bądź dokumenty lub materiały biurowe. Dodatkowe miejsce dla innych urządzeń na stoliku za sprawą dużego wymiaru. Wykonany jest ze szkła hartowanego o grubości 5 mm oraz stali nierdzewnej. Możliwość regulacji stolika. Wymiary stolika 580 x 210 x 85 mm. Maksymalne obciążenie stolika wynosi 20 kg.


Pamiętaj, że przy wyborze podstawki istotnym jest także jej odpowiedni dobór pod kątem osoby, która będzie jej użytkownikiem. Istotnym jest to aby środek monitora był na poziomie ok. 20-25 cm poniżej linii oczu.