Potrzebujesz małego, poręcznego miernika do kompleksowej analizy instalacji elektrycznych

Multimetr to narzędzie do mierzenia prądu stałego oraz przemiennego, oporności elektrycznej, natężenia i sprawdzania przewodów.  Dodatkowo można mierzyć ocenę instalacji sprzętu elektrycznego lub elektronicznego. W urządzeniach zaawansowanych również mamy możliwość skorzystania z takiej opcji jak pojemność kondensatora czy pomiar temperatury.

Pośród tysiąca multimetrów, jak wybrać ten właściwy?

Pierwszym pytaniem jakie powinniśmy sobie zadać jest to co chcemy zmierzyć miernikiem, w jakim zakresie i z jaką dokładnością.

Dokładność określana jest jako maksymalna dopuszczalna granica błędu wskazanej wartości. Pomiar w mierniku uniwersalnym podawana jest w specyfikacji w każdym urządzeniu i jest różna. Kolejnym bardzo ważnym punktem jest bezpieczeństwo. Należy sprawdzić czy miernik jest odpowiednio zabezpieczony przed przekroczeniem jego zakresu. Każdy multimetr powinien być zabezpieczony przed przepięciami. Warto także zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje takie jak; (automatyczne skalowanie czy rejestrowanie wartości minimum i maksimum danego pomiaru) oraz cenę miernika.

Poznaj nasze trzy propozycje.

Mastech MY-68  jest miernikiem cyfrowym z automatyczną zmianą zakresów, pomiaru pojemności oraz częstotliwości i możliwością podłączenia cęgowej przystawki. Doskonałe zastosowanie dla inżynierów i techników. Jest jednym z prostrzych  mierników cyfrowych.

MY – 68  jest bardzo dokładny, dodatkowym plusem jest to, że samemu można dobrać zakres tak by jak najdokładniej pokazać dane wartości.  Miernik można zawiesić na ścianie, nad biurkiem czy w warsztacie. 

Kolejną naszą propozycją jest Mastech MS5908C. Łatwy, poręczny i niedrogi tester głównych parametrów instalacji elektrycznej 230VAC. Dzięki swojej specyfikacji przeznaczony jest do szybkiej analizy gniazd wtykowych AC oraz szybkiej lokalizacji uszkodzeń. Skutecznie wykrywa wiele problemów instalacji elektrycznych powodujące zagrożenie pożarem i porażenia prądem.

Trzecim miernikiem jest Mastech MS8229G, który jest najbardziej zaawansowany pod względem funkcjonalności. Oprócz podstawowych parametrów dodatkowo  możliwy jest pomiar temperatury oraz wilgoci czy pomiaru natężenia światła i dźwięku.

Mastech MS8229 charakteryzuje się nowoczesnym wzornictwem przy zachowaniu pełnej funkcjonalności. Wyposażony jest w funkcję automatycznego doboru zakresów oraz łatwy jest w obsłudze .